poniedziałek, 15 września 2014

Angelina Jolie w służbie ONZ

Angelina od lat oddaje swój wizerunek w służbie Narodom Zjednoczonym, zwracając oczy mediów, a co za tym idzie całego świata, na palące problemy naszej cywilizacji, z którymi należy się zmierzyć.
 
Dziś skrót prasy ONZ (tu) informuje o jej misji w związku z kryzysem na Morzu Śródziemnym. Nie od dziś wiadomo, że stanowi ono okno na świat dla uchodźców z Afryki. W samodzielnie skleconych łódkach, lub przepełnionych łodziach starają się oni przedostać do Europy. Od czasu Arabskiej Wiosny uchodźców jest coraz więcej. Coraz więcej jest też ofiar w ludziach tych morskich ucieczek. Szacuje się, że od początku tego roku utonęło lub zaginęło 2500 osób. Jednocześnie ponad 130000 osób przedostało się do Europy od początku tego roku. Statystyki są alarmujące. Europa po pierwsze nie wie, jak poradzić sobie z tak energicznym napływem uchodźców, a po drugie nie wie jak zaradzić śmierciom na morzu, które staje się gigantycznym cmentarzem.
 
Angelina podkreśla, że musimy się obudzić wobec skali tego kryzysu. Jest w tym dużo racji, ale już dawno przestał to być problem tylko Europy.
 
 
Wysoki Komisarz NZ do spraw uchodźców António Guterres (od prawej) i specjalny wysłannik Angelina Jolie (w środku) słuchający o ratowaniu uchodźców podczas operacji morskich na Malcie. Photo: UNHCR/P. Muller
 
 

Brak komentarzy: