środa, 4 lipca 2018

Aktor Ben Stiller ambasadorem dobrej woli przy ONZ

Znany ze swoich roli komediowych aktor Ben Stiller ma teraz inną rolę do odegrania - został mianowicie ambasadorem dobrej woli przy ONZ i ma wspierać swoimi aktywnościami działania Wysokiego Komisarza do spraw Uchodźców i kwestię uchodźców, która szczególnie w ostatnim okresie, jak już wiele razy informowaliśmy, jest niezwykle paląca dla ONZ. Zobacz informację ze strony ONZ.

Stiller zajmuje się tą kwestią od 2016 roku, już wtedy spotykał się z uchodźcami w Niemczech i Jordanii, opisał swoje doświadczenie w  artykule pod wymownym tytułem NIKT NIE CHCE BYĆ UCHODŹCĄ opublikowanym w gazecie TIME w styczniu zeszłego roku, licząc na to, że prezydent Trump okaże swoje współczucie i chęć pomocy (jakże się przeliczył...).

Działalność takiej osoby jak Stiller (celebryty, który wznieci zainteresowanie tym tematem) szczególnie teraz jest potrzebne. Pora monsunowa, która trwa teraz w Bangladeszu jest niezwykle niebezpieczna dla prawie miliona uchodźców z Mjanmy, zarówno jeśli chodzi o to, że nie mają oni odpowiedniego schronienia jak i o to, że ta pora sprzyja przenoszeniu  chorób i narażenie na ataki pasożytów rośnie z każdym dniem. 

Przypominamy o możliwości wysłania petycji i wsparcia uchodźców w akcji: 

Brak komentarzy: