wtorek, 4 lutego 2020

Drużyna z WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrała National Rounds w konkursie Philip C. Jessup International Law Moot Court

W dniach 31.01.-1.02. w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie została rozegrana runda krajowa konkursu Philip C. Jessup International Law Moot Court. W tym roku problem, z którym musieli poradzić sobie uczestnicy (można się z nim zapoznać tutaj), dotyczył m.in. sukcesji państwa w odniesieniu do traktatów, konkurencyjnej jurysdykcji dwóch organów międzynarodowych, immunitetu ministra spraw zagranicznych i legalności broni autonomicznej.

National Rounds wygrała drużyna z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie Roxana Krzyżowska, Bartłomiej Sendor, Justyna Sikora, Joanna Skrzypek i Anna Zymuła, nad którą opiekę sprawował dr Przemysław Roguski. Drugie miejsce zajął zespół z WPiA Uniwersytetu Warszawskiego. 

Naszych Czytelników zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat konkursu oraz udziału w kolejnych edycjach, w roli uczestników, trenerów lub sędziów. 

Gratulujemy zwycięskiej drużynie i życzymy powodzenia w czasie finału w Waszyngtonie!


1 komentarz:

MJM pisze...

Gratulacje!!