Trwa nabór do szkoły letniej poświęconej obliczeniowym metodom badawczym w naukach prawnych SICSS-AMU/Law, która odbędzie się zdalnie w dniach 20 czerwca – 1 lipca 2022 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
SICSS-AMU/Law to dwutygodniowa szkoła letnia, której głównym celem jest zapoznanie uczestników z metodami obliczeniowymi wykorzystywanymi w obszarze nauk prawnych oraz innych nauk społecznych. Projekt skierowany jest do międzynarodowej społeczności młodych badaczy – studentów ostatnich lat studiów, doktorantów oraz osób do siedmiu lat po uzyskaniu stopnia naukowego doktora. Uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy programowania w języku R i w oparciu o nowe umiejętności poznać jak w praktyce wygląda stosowanie metod obliczeniowych. Program przewiduje m.in.:
- wprowadzenie do nauk obliczeniowych, zastosowanie statystyki w prawie;
- przetwarzanie języka naturalnego na przykładzie tekstów prawnych;
- analizę predykcyjną (np. w odniesieniu do „przewidywania” orzeczeń sądów);
- podstawy projektowania badań ankietowych;
- wykorzystywanie danych z mediów społecznościowych.
Program obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne (wykłady z zaproszonymi gośćmi, dedykowany BootCamp w celu zdobycia podstawowych umiejętności programowania), jak i praktyczne (ćwiczenia w grupach; realizacja projektu grupowego). Będzie to także okazja do networkingu z osobami, które mają doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju badań oraz dyskusji na temat perspektyw rozwoju zawodowego w sektorze akademickim oraz biznesowym (career talks). W drugim tygodniu szkoły uczestnicy będą realizowali projekty grupowe przy wykorzystaniu poznanych metod. Przez cały ten okres będą mogli korzystać ze wsparcia naszego zespołu programistów.
To pierwsze tego
rodzaju wydarzenie w Polsce, odbywające się równolegle ze szkołami
letnimi SICSS w 32 innych miejscach na świecie. Szkoła organizowana jest przez Wydział
Prawa i Administracji oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM.
Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, a wszystkie
materiały
dydaktyczne zostaną opublikowane w otwartym dostępie. Językiem wykładowym jest
język angielski. Zgłoszenia można przesyłać do 1 maja 2022 r. za pośrednictwem poniższego
formularza.
Dodatkowe informacje znajdziecie o wydarzeniu można znaleźć na profilu na Facebooku, LinkedIn oraz oficjalnej stronie SICSS.
Od Redakcji PPM: posty metodologiczne można łatwo znaleźć przez etykietę: "metody badawcze w naukach prawnych". Można także wpisać się na osobną listę mailingową dostępną pod adresem: https://forms.gle/xohUseaGmopu9uRB9
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz