niedziela, 30 kwietnia 2017

Konsul Honorowa RP Szonert-Binienda oddała się do dyspozycji MSZ

Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, konsul honorowa w Akron (Ohio) Maria Szonert-Binienda oddała się do dyspozycji ministra Waszczykowskiego, deklarując jednak - w przypadku dalszej możliwości pełnienia funkcji konsula honorowego - gotowość "całkowitego zawieszania" działalności na portalach społecznościowych (MSZ, Konsul Honorowy w Akron‎ oddała się do dyspozycji Ministra Spraw Zagranicznych). 


Stanisław Karczewski, Maria Szonert Binienda
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski i powołana do Polonijnej Rady Konsultacyjnej Maria Szonert-Binienda podczas uroczystości w Senacie. Źródło: Newseek. 

Konsulat honorowy w Akron (tj. miejscu zamieszkania państwa Bieniendów) został powołany 29 marca b.r. decyzją ministra Witolda Waszczykowskiego (RP, Maria Szonert-Binienda będzie Konsulem Honorowym RP w Akron; TVP, Zamieściła fotomontaż Tuska na Twitterze. MSZ: była rozmowa z konsul honorową). Szonert-Binienda została zaś powołana na stanowisko, wedle ministra Waszczykowskiego, z braku innych kandydatów (TOK FM, Pisowska konsul Szonert-Binienda niech pozostanie w Ku-Klux-Klanie, czy też organizacji faszystowskiej, a nie reprezentuje honor Polski).
O żonie - członka komisji Antoniego Macierewicza ds. katastrofy smoleńskiej Wiesława Biniedy - zrobiło się głośno w związku z jej aktywnością na Facebooku i Twitterze. Obok przewijających się linków do stron prezentujących smoleńskie teorie spiskowe i obrażania polityków opozycji, p. Szonert-Binienda m.in. opublikowała fotomontaże nawołujące do powieszenia "zdrajcy" Radosława Sikorskiego, czy Donalda Tuska w mundurze SS (Newseek, Tusk w mundurze SS-mana i Sikorski na szubienicy. Tak Polskę reprezentuje Maria Szonert-Binienda, nowa konsul honorowa RP w Stanach Zjednoczonych).

Za pośrednictwem Twittera MSZ poinformował, że z konsul "przeprowadzono rozmowę", a opublikowane treści stanowią jej prywatną opinię. Dzień po wspomnianej deklaracji zawieszenia aktywności w portalach społecznościowych zainteresowana przesłała PAP oświadczenie, w którym informuje, że utraciła kontrolę dostępu do konta Facebook natomiast prezentowane tam treści zostały zmanipulowane (RP, Konsul Szonert-Binienda: moje konto na Facebooku zostało zhakowane, Twittera nie używam).

1 komentarz:

Wojciech Roszkowski pisze...

Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.