dziękujemy że byliście z nami przez cały miniony rok! Był to okres bogaty w wydarzenia zarówno istotne dla dalszego rozwoju prawa międzynarodowego (m.in. szczyt klimatyczny w Katowicach, światowy pakt dla migracji kryzys multilateralizmu), prawa UE (Brexit, perspektywa Europy dwóch prędkości), jak i dla Polski na arenie międzynarodowej (w szczególności postępowania dotyczące poszanowania zasady rządów prawa). Zob. OUPblog, Top ten developments in international law in 2018.
Te i inne wydarzenia umożliwiły nam opublikowanie 306 postów merytorycznych i 267 ogłoszeń (2 grudniu 2018 opoblikowailśmy nasz 2500. post!). To zaś było zachętą do 84'613wizyt na stronie głównej (przeszło 650 tyś. od początku bloga) i 14803 odwiedzin PPM Ogłoszenia (w sumie ponad 72 tyś.). Jednym słowem w ciągu niespełna 6 lat naszej działalności, byliśmy razem przeszło 720 tyś. razy:)
10 najbardziej poczytnych postów minionego roku to:
- Męska drużyna ministra Czaputowicza, czyli o tym, jak bardzo kobiet nie ma w polityce zagranicznej RP - 929 odsłony
- Nowelizacja ustawy o IPN w świetle prawa międzynarodowego - 874
- Prof. Maciej Szpunar został wyznaczony na pierwszego Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE - 793
- Muzeum II Wojny Światowej przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka - 692
- Irlandzki sąd wstrzymuje wydanie polskiego obywatela na podstawie ENA, bo wątpi czy w Polsce może on liczyć na sprawiedliwy proces - i pyta Trybunał Sprawiedliwości UE - 637
- Pierwszy światowy sąd arbitrażowy ds. dóbr kultury rozpocznie działalność w czerwcu 2018 r. - 545
- ETS o rozstrzyganiu sporów inwestycyjnych na podstawie wewnątrzunijnych BIT-ów - 518
- Izrael dokona aneksji Zachodniego Brzegu? - 333
- Wojna handlowa z Chinami coraz bliżej? - 303
- Projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie importu dóbr kultury - 291
W ramach redakcji stale pracujemy nad rozszerzaniem zakresu merytorycznego (choćby wciąż niezagospodarowane obszary prawa lotniczego i kosmicznego, czy sportowego) i poszukujemy coraz to nowych formuł integracji środowiska (powrót do Seminariów PPM, dodatkowe formy publikacji).
Naszym największym PPMowym życzeniem dla nas wszystkich, jest zamiana jednostronnego kanału komunikacji w platformę debat nad nurtującymi nas zagadnieniami, która będzie inspiracją do dalszy pracy w 2019. Wszystkie najlepszego w Nowym Roku!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz